Facebook Youtube
Treska podľa seba

Treska podľa seba

Ukážte nám tresku podľa seba a vyhrajte jej ročné zásoby

Vieme, že tresku obľubuje 9 z 10 Slovákov. V klasickej kombinácii s rožkom jej nič nechýba. Určite má však veľa z vás aj svoje originálne chute a spôsoby, ako si ju zvyknete naservírovať. Inšpirujte sa našou „Zmätenou treskou“, spravte fotku, s čím tresku jete a zapojte sa do veľkej aprílovej výzvy na Instagrame, aká tu ešte nebola. Až 21 z vás má šancu vyhrať zásoby našej legendárnej špeciality na celý rok.

Celé sa to začalo domácim experimentom, o ktorý sa postaral obľúbený zabávač a moderátor Milan „Junior“ Zimnýkoval. V chladničke mal téglik žilinskej tresky a vedľa lístky čerstvej mäty. „Neviem prečo, ale skrslo mi v hlave, čo tak tieto dve veci skombinovať. Úplne ma dostalo, aký nečakaný zážitok to bol. Mäta dodala treske extra sviežu chuť,“ povedal nám Junior, ktorý sa s týmto objavom hneď pochválil kamarátovi, televíznemu šéfkuchárovi Martinovi Záhumenskému. „Trvalo mi takmer rok, kým som ho presvedčil, aby to skúsil tiež. Po dlhom naťahovaní sa to podarilo a Martin mi dal ako človek od fachu skutočne za pravdu, že toto gastronomické kombo je niečo fenomenálne,“ vysvetlil ešte moderátor, ktorý sa o tom pozdieľal aj vo vysielaní Fun rádia a na Instagrame.

A práve takto sme si príbeh „Zmätenej tresky“ všimli aj my. Stretli sme sa s Juniorom a Martinom a vznikol z toho nápad, do ktorého chceme teraz vtiahnuť aj vás. Kombinácia tresky s mätou je totiž len jeden príklad z mnohých, ktorý naznačuje, že existuje veľa spôsobov, ako a s čím všetkým sa dá naša tradičná špecialita vychutnať. „Tieto vody sme sa rozhodli prebádať novou, hravou výzvou. Voláme milovníkov nášho legendárneho produktu k tomu, aby ukázali svetu, ako jedia tresku podľa seba. Obzvlášť oceníme, keď nám dajú vedieť aj o neobvyklých, ale za to zaujímavých kombináciách, ktoré stojí za to vyskúšať,“ vyzýva generálny riaditeľ Ryba Žilina Michal Britvík.

Ako vyhrať tresku na celý rok

Za prvé si otvorte téglik našej tresky a doprajte si ju tak, ako ju máte skutočne najradšej. Urobte jednoduchú fotku a pridajte ju cez váš profil na sociálnu sieť Instagram. Na to, aby sme vás vedeli zaregistrovať, treba použiť pri označení buď #treskapodlaseba alebo #zmatenatreska a samozrejme mať svoje konto verejné. Nezabudnite pritom zakliknúť sledovanie aj nášho profilu na Instagrame @treska_zilina, cez ktorý vám budeme robiť z času na čas chute na naše špeciality. Zapojiť sa takto môžete od 1. do 30. apríla.

Spolu s Juniorom a Martinom Záhumenským následne vyberieme 14 najoriginálnejších, skutočne „jedlých“ kombinácií a ich autorov bohato odmeníme. Počas nasledujúcich 12 mesiacov vám budú domov chodiť pravidelné zásoby našej Tresky alebo Tresky Exklusiv, o ktoré sa môžete deliť so svojou rodinou a priateľmi.

Tu sa však naša výzva nekončí. Víťazné kombinácie si dvaja ambasádori našej kampane podelia medzi sebou do svojich tímov a pustia sa do vzájomného „Súboja chutí“. Ten bude prebiehať formou siedmich duelov a v každom sa proti sebe postavia dve originálne treska-kombá. V tejto fáze, ktorá bude trvať od 1. do 8. mája vás pozývame sledovať pravidelne náš profil @treska_zilina na Instagrame, testovať doma práve súťažiace kombinácie tresky a prideľovať hlasy svojim favoritom. Spomedzi hlasujúcich v každom z duelov vyžrebujeme vždy jedného z vás, kto od nás získa rovnako štedrú nádielku tresky na celý rok.

Ak ešte stále váhate, či do toho ísť... možno vás „nakopne“ toto video, ktoré sme s Juniorom a Martinom natočili.